CHOVATEĽSKÁ STANICA

 ÍRSKY VLKODAV

 QUIET SOUL

 

Ranč Zapadákov“ začal vznikať 5.11.2010, kedy sme prebrali kľúče od malého domčeka pod lesom. Tento názov vznikol veľmi jednoducho, už pri prvom pohľade na teraz tak nádherné miesto, ktorého by sme sa nikdy nevzdali. Hľadali sme pokojné miesto, kde by sme priviedli našu kobylku Elizabeth a prvého štvornohého člena našej rodiny Parson Jack Russell teriéra Mayla.

Irsky vlkodav

Náš veľký sen bol - mať írskeho vlkodava. Začali sme si o nich študovať informácie a keďže sme zistili, že sú úžasní spoločníci a rozumejú si so všetkými zvieratami, rozhodli sme sa vybrať si ďalšieho parťáka. Veľkou náhodou sme si z fotky vybrali Duffyho z chovateľskej stanice Hradecký úsvit od Mgr. Taťány Kánskej. Spomínam si, akí sme boli bezradní na jednej z prvých výstav (v Nitre). A vtom sa nám prihovorila a pomohla neznáma blondínka s prekrásnou sučkou írskoho vlkodava. Dnes je Šárka Doležalová naša priateľka a jej sučka Esprit Moonvillage mama nášho prírastku - sučky Brigde Highlands Heart. Dúfame, že sa nám splní aj ďalší sen - mať svoje vlastné šteniatko.

Chovu plemena írsky vlkodav sa venujeme od roku 2011, hoci to nie je dlhá doba, títo „strapatí“ obri nám učarovali a získali si celé naše srdcia.

Chovateľská stanica QUIET SOUL vznikla 18.06.2015 – jej názov pokojná duša je našim rodinným a chovateľským mottom.

Irsky vlkodav

Webdesign pre chovatelov